fbpx
Czy muszę wycinać metki z bielizny? 1

Czy muszę wycinać metki z bielizny?

Nowy komplet bielizny wyposażony jest w białą „bibliotekę”, która zawiera nie tylko informacje o składzie, rozmiarze i kolorze, ale także historię producenta, publikację o zaletach tkanin oraz promocje innych modeli.

Na przykład denerwują mnie producenci skarpet, którzy przyszywają metkę parą kilka razy – żeby rozdzielić skarpetki trzeba wytężyć wzrok i użyć najmniejszych nożyczek, żeby nie uszkodzić tkaniny.

Metki wszyte ciasno w szew majteczek lub stanika mogą być jeszcze bardziej dokuczliwe. Próbując przeciąć je “pod 0” można nie tylko uszkodzić materiał, co prowadzi do uszkodzenia zestawu, ale także stratę pieniędzy i czasu spędzonego na szukaniu zakupu.

Może więc warto pozostawić etykietę bez ryzyka?

Jeśli wszystko jest mniej lub bardziej proste z bawełnianymi majtkami, bo metka na nich nie jest zbyt widoczna, to z koronkową lub delikatną bielizną sytuacja jest nieco gorsza.

Metka jest prześwitująca, a nawet jeśli nie – producent często oszczędza i robi ją na biało, dzięki czemu jest to oczywiste na czarnej bieliźnie.

Ktoś nie przecina etykietek, twierdząc, że zawierają ważne informacje dotyczące pielęgnacji rzeczy. Ale po pierwsze – po kilku praniach etykieta traci jakość druku i tekst się zmywa. Po drugie, większość instrukcji ogranicza się do oczywistego „prania w 40 stopniach” i „nie prasować”.

Czy muszę wycinać metki z bielizny? 3

Są nawet wyjątkowi ludzie, którzy wycinają metkę, ale zatrzymują ją, aby sprawdzić zalecenia pielęgnacyjne, ale zastanawiam się – jak zapamiętują, która metka należy do jakich majtek?

W rzeczywistości każdy robi, co mu się podoba, a wielu nadal chodzi z etykietami, które składają się w tubę i zamieniają w brudne kawałki materiału przyszyte do odzieży.

Technologia w tej dziedzinie faktycznie posuwała się do przodu od dłuższego czasu i teraz nie ma potrzeby noszenia całego „arsenalu etykiet”:

Po pierwsze, możesz zamówić metkę na silikonie (przezroczystym lub mlecznym) na bieliznę lub kostiumy kąpielowe, która wytrzyma wszystkie możliwe życiowe przygody

Po drugie, internet przyjdzie z pomocą tym, którzy chcą umieścić więcej informacji na małej etykiecie. To proste – zgrabny kod QR zastąpi całe wiersze tekstu!

Jeśli chodzi o „tekst zmywalny”, naszą odpowiedzią jest technologia sublimacji! Ta ekologiczna farba nakładana jest w wysokich temperaturach i nie zmywa się niczym i nigdy. Rzecz zużyje się i wyrzuci prędzej niż metka sublimacyjna na niej stanie się nieczytelna!

Przypominamy również, że nasza firma jest producentem etykiet na polskim rynku i zawsze chętnie realizuje zamówienia. Jesteśmy polecani, współpracujemy, wracają do nas zadowoleni klienci!
Obecnie zapraszamy do zostania jednym z nich, z dodatkowymi bonusami w postaci bezpłatnych wersji próbnych i dostawy!

Last posts

What is cotton? 9
What is cotton?

Włókna bawełny wykorzystywane są również do produkcji między innymi przędzy, dzianin, waty, celulozy, filtrów do kawy, sieci rybackich, produktów kosmetycznych i mnóstwa innych rzeczy, z którymi mamy styczność lub używamy na co dzień.

Read more
Metki / LABELING 11
Metki / LABELING

Metki sublimacyjne, na które nadruk nanoszony jest metodą sublimacji. Dzięki temu powstać mogą wielokolorowe projekty, zawierające np. gradient czy drobne elementy.

Read more

Catalog with our productions

View Download

We on the Allegro

Visit
EnglishPolishUkrainian