fbpx
Wszywki i metki odzieżowe – rodzaje i ich zastosowanie 1

Wszywki i metki odzieżowe – rodzaje i ich zastosowanie

Metki odzieżowe można drukować lub przyszywać bezpośrednio do odzieży. Ta druga opcja świetnie sprawdza się w przypadku producentów, którzy kładą większy nacisk na jakość i wykonanie swoich ubrań. Zarówno metki, jak i wszywki odzieżowe zawierają niezbędne informacje, które pomagają nie tylko w identyfikacji matki, ale również pomagają konsumentom w odpowiednim dbaniu o ubrania. Są więc bardzo ważnym elementem i warto wiedzieć, jak dobrać je do swojej linii produktów.

Metki odzieżowe i ich zastosowanie

Metki różnią się od siebie wielkością, materiałem, cięciem czy nawet sposobem wszycia. Jednak w głównej mierze zwraca się uwagę na to, jakie informacje są na nich nadrukowane. Te kategorie obejmują:

Metki z logo

Jest to etykieta z nazwą marki. Konsumenci sprawdzają je, by ocenić oryginalność produktu. Ważne jest, aby standardy wykonania i odzieży znalazły odzwierciedlenie w metce. Jeśli ubranie jest produktem luksusowym, etykieta musi sugerować wysoką jakość. W takim przypadku trzeba starannie wybrać materiał i projekt.

Metka z rozmiarem

Wszywka odzieżowa z naniesionym rozmiarem zawiera istotną informację dla klienta, dlatego musi być widoczna i czytelna. Etykiety te mogą występować pojedynczo lub w połączeniu z innymi treściami. Najczęściej jednak wybiera się tę pierwszą opcję i taką metkę umieszcza się na wewnętrznej górnej części ubrania. Ten rodzaj etykiety musi być niezwykle trwały i odpowiednio dobrany. Sprawdzają się tu także wszywki drukowane, ponieważ spełniają one oba najistotniejsze kryteria.

Metki informacyjne

Zawierają instrukcje dotyczące prania i prasowania. Etykiety te są zwykle wszyte z boku ubrania. Zawarte w nich informacje to przeważnie ikony pokazujące specyfikację produktu, dzięki czemu treść jest zrozumiała dla wszystkich konsumentów – zarówno lokalnych, jak i zagranicznych.

Metki ozdobne

Te wszywki są zwykle przymocowane w sposób widoczny po zewnętrznej stronie ubrania. Ich wygląd i kształt zależy od decyzji projektanta, ponieważ są traktowane jako element dekoracyjny.

Metki mieszane

Niektóre marki decydują się na metki odzieżowe, na których znajdują się różne informacje. Takie wszywki muszą być wykonane z delikatnych i niedrażniących materiałów, ponieważ są zazwyczaj dłuższe, co może wypływać na komfort użytkowania odzieży.

Jak dobrać materiał, z którego tworzone są metki odzieżowe?

Z uwagi na wygodę klientów producent musi zastosować odpowiednie materiały do etykiet, wszywek i metek. Warto przed wybraniem projektu odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

Gdzie umieszczone zostaną metki?

Czy będą miały bezpośredni kontakt ze skórą?

Jak skomplikowany jest projekt na etykiecie?

Czy metki mają odzwierciedlać styl firmy lub mieć wyłącznie funkcję informacyjną?

Czy etykieta zostanie odcięta przez konsumenta?

Czy wszywka drukowana ma być z dwóch stron?

Rozeznanie się w potrzebach swojej firmy i jej klientów pozwoli stworzyć metki, które będą idealnie dobrane do linii produktów. Znając podstawowe założenia, można przejść do sprawdzenia, jak oferta firmy zajmującej się profesjonalnym tworzeniem wszywek i metek jest w stanie sprostać wymaganiom.

Rodzaje wszywek odzieżowych

Producenci, dla których najważniejsza jest jakość, powinni zwrócić uwagę na wszywki żakardowe. Zapewniają one najlepszy wygląd i nawet niezwykle skomplikowane obrazy prezentują się na nich idealnie. Takie metki łączą w sobie najlepsze wykonanie z odpornością na zniszczenia.

Materiał to nie jedyna kwestia, jaką należy rozważyć przy wyborze metek. Równie ważna jest metoda zadruku, ponieważ ona także decyduje o trwałości, jakości i wyglądzie wszywek. Najpopularniejsze opcje obejmują:

👉 wszywki termotransferowe – jest to najtańsze rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przypadku metek, które mogą być odcięte przez klientów;

👉 wszywki z ekoskóry – nie używają koloru, ale wystarczająco długo zawężają, mają jednorodną strukturę, dlatego często wybierane są jako etykiety z logo

👉 wszywki sublimacyjne – zapewniają niezwykle trwały, kolorowy nadruk, więc mogą być wykorzystane przy wszywkach mieszanych, na których umieszcza się zarówno logo, jak i informacje o pielęgnacji i rozmiarze.

https://cutt.ly/aRAJWwM

Last posts

Jak dbać o ubrania z nadrukiem? 11
Jak dbać o ubrania z nadrukiem?

W przypadku prania odzieży zdobionej nadrukiem najlepiej sprawdzą się właśnie delikatne środki piorące. Nie używaj wybielacza. Jeżeli musisz zastosować odplamiacz, rób to miejscowo, tak by ominąć nadruk. Wybierz delikatny płyn piorący. Uważaj na działanie silnych detergentów i ostrych środków chemicznych. Mogą one wchodzić w niepożądane reakcje z nadrukiem, a tym samym powodować osłabienie trwałości kolorów. […]

Read more
Czytasz metki zanim kupisz ubranie? Nie? A powinnaś! 13
Czytasz metki zanim kupisz ubranie? Nie? A powinnaś!

Znasz to uczucie, kiedy po zaledwie kilku praniach nowa koszulka czy spódnica nadają się tylko do kosza? Tkanina się rozeszła, szwy powykręcały, ciuch nie wygląda już jak w dniu zakupu. Z niesmakiem wyrzucasz nowy nabytek i zastanawiasz się, gdzie popełniłaś błąd. A czy podczas zakupowego szaleństwa choćby na moment rzuciłaś okiem na metkę? Nie? No właśnie!

Read more

Catalog with our productions

View Download

We on the Allegro

Visit
CzechEnglishGermanPolishRussianUkrainian